34 362 88 95
compit@compit.pl
EL750 Reklama

Przedstawiamy nowy sterownik kotła elektrycznego - EL750. Zastąpi on dotychczasowy model EL710, rozbudowując go o obsługę bufora, współpracę z modułami mieszaczy R803BB / R810 oraz funkcję obsługi syngału SG READY służącego do współpracy z odnawialnymi źródłami energii.

Obsługa bufora:

Schemat Technologiczny 2

EL750 pozwala na obsługę bufora i obiegów rozbierających z niego ciepło. Przełączanie pomiędzy Buforem a CWU odbywa się za pomocą zaworu trójdrożnego. Bufor nie jest konieczny do pracy regulatora - pracę z buforem lub bez można ustawić w ustawieniach serwisowych. 

Obsługa obiegów mieszaczy

Schemat Technologiczny 3

EL750 może korzystać z maksymalnie z 2 modułów R803BB do obsługi mieszaczy. Łącznie może obsługiwać 3 obwody grzewcze (2 obwody mieszaczy i jeden pompowy), konfigurowane z jednego sterownika

SG Ready

EL750 jest wyposażony w wejście cyfrowe, które może być skonfigurowane do pracy z sygnałem SG Ready. Po otrzymaniu informacji od instalacji o nadwyżce produkowanej energii elektrycznej sterownik uruchamia procedurę podgrzewania zasobnika CWU, a następnie Bufora (o ile znajduje się w instalacji).